Vandetta Role Play

Forum serwera Vendetta Role Play


#1 2013-01-12 04:44:49

Krzesło

No-Life

28884751
Call me!
Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 777
Punktów :   
Klan:: Bogowie Areny (BA)

Uwaga - czytać!

Dobra... To tak.
Słyszałem o "Police Wirus", "Ukash" lub "Weelsof". Sam został ofiarom tego wirusa, lecz na szczęście nie uwierzyłem w to -  a z tego co słyszałem, to się rozprzestrzenia coraz bardziej po internecie. Piszę to, by Was ostrzec.

Jak działa ten wirus? Hah, prawdę mówiąc jak mi to wyskoczyło trochę się przestraszyłem.
Otóz ów wirus sprawia, że wyskakuje Nam mniej-więcej "Twój komputer został zablokowany przez Policję", jest nasze IP, logo policji, odniesienie się do prawa Polskiego (dlaczegóż to komputer został zablokowany)
Wygląda to profesjonalnie, przez co wiarygodnie.  No, w każdym razie, pisze, by odblokować trzeba zapłacić (w moim wypadku było to) 400zł. Oczywiście, nie zapłaciłem i Wam też radzę, jakbyście dostali takiego wirusa  NIE PŁACIĆ.

A więc radzę się po prostu tym nie przejmować i włączyć skanowanie antywirusem.

A jak się przed tym zabezpieczyć? Trochę poczytałem w internecie, więc podzielę się tą wiedzą z Wami, byście również mogli się zabezpieczyć.

Otóż:

- Nie wchodzić w niezaufane, bądź dziwnie wyglądające linki.
- Nie otwierać e-maili od osób nieznanych itp.
- Czasami samo kliknięcie w reklamę wystarczy.
- Zaopatrzyć się w antywirusa
- Skanować przynajmniej raz w tygodniu system (a to tak ogólnie co do wirusów)
- A niby najlepszym rozwiązaniem, lecz nie każdy by na to się zgodził i to wziął, to zainstalowanie Linuxa.

A co, jak już byście dostali takiego wirusa? Co wtedy?

Też trochę poczytałem o tym.
Cóż, w moim wypadku pomogło zresetowanie komputera, za trzecim razem włączył się normalnie.
A jakby nie pomagało to:

- Reinstalacja systemu (choć możliwe że jakieś pliki wirusa pozostaną i nowy system będzie zagrożony "infekcją)
- Uruchom system Windows w trybie awaryjnym, naciskając przycisk F8 na klawiaturze przed rozpoczęciem uruchamiania systemu Windows. Na ekranie powinno pojawić się menu, z którego należy wybrać „Tryb awaryjny z wierszem polecenia”. Wpisz przy migającej kresce kursora "msconfig", po czym kliknij "ENTER", a następnie kliknij zakładkę uruchamianie, tam z listy menu startowego, odhacz plik o rosyjskiej naziwe pisany cyrylicą, następnie kliknij zastosuj, i zrestartuj komputer.
- Przeskanowanie systemu tym programem: http://www.programosy.pl/program,combofix.html
- Ewentualnie oddanie komputera do serwisu naprawy.


Naprawdę, nie dajcie sie na to, za przeproszeniem, chujstwo nabrać.


Wowątę hłypcika!

Offline

 

#2 2013-01-12 11:09:48

Ventac

Gość

Re: Uwaga - czytać!

Jak dla mnie takie sprawy powinno się zgłaszać na policję popełnienie przestępstwa ...(wyłudzenie pieniędzy oraz podszywanie się pod policje Polską (bo oni chyba nie tworzą wirusów c.c))

 

#3 2013-01-13 03:44:46

 Serek Heterogenizowany

No-Life

43110938 (45086925 nowy)
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2012-11-24
Posty: 558
Punktów :   
Klasa:: III Gim. (Już nie, pzdr 2018)

Re: Uwaga - czytać!

To prawda. Mialem okazje spotkac sie z tym wirusem nieco wczesniej. Byl wielki napis "Cyberpolicja Internetowa" o ile pamietam. Kazali i zaplacic 300zl. Ale tego nie zrobilem. Zanioslem komputer do informatykow i oni wytlumaczyli mi wszystyko. Zaplacilem im 80zl za formatowanie i usuniecie wirusa.

Jesli zaskoczy cie takie cos...

-wylacz internet
-sprawdz czy wirus nadal jest. Jesli internet jest wylaczony a blokady nie ma to oznacza, ze to wirus.

Potwierdzam... strona byla profesjonalnie zrobiona.

Ostatnio edytowany przez Serafis (2013-01-13 03:48:39)

Offline

 

#4 2013-01-13 13:54:24

Samuel

No-Life

Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 666
Punktów :   

Re: Uwaga - czytać!

Człowiek-to gatunek stracony, sam przez siebie.


Droga na której nie ma przeszkód zapewne prowadzi do nikąd.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b98ecff3c80a.jpg

Offline

 

#5 2013-01-13 14:06:06

Ventac

Gość

Re: Uwaga - czytać!

Hm...Najlepiej zanieść kompa do informatyka a potem na policję...nic dodać nic ująć ...chyba że twórcy wirusu to nie Polacy i nie mieszkają w Polsce...to będzie już kłopot.

 

#6 2013-01-13 16:25:43

Krzesło

No-Life

28884751
Call me!
Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 777
Punktów :   
Klan:: Bogowie Areny (BA)

Re: Uwaga - czytać!

Z tego co "wyniuchałem" w internecie, to to że ludzie zanosili to na Policję zbytnio nic nie dawało. ;f


Wowątę hłypcika!

Offline

 

#7 2013-01-13 18:11:26

Ventac

Gość

Re: Uwaga - czytać!

Trudno...Najlepiej zapłacić 400 zł i mieć cały czas wirusa niż iść na policję i czekać 2 lata na przyjęcie sprawy ;F

 

#8 2013-01-13 23:02:52

Krzesło

No-Life

28884751
Call me!
Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 777
Punktów :   
Klan:: Bogowie Areny (BA)

Re: Uwaga - czytać!

A kto tu płacił 400zł? :f Po prostu olać to i przeskanować komputer avastem. I wszystko jest tak, jakby tego nigdy nie było.


Wowątę hłypcika!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bazarek.pun.pl www.khorn.pun.pl www.resteam.pun.pl www.pes10league.pun.pl www.srk-madhuri.pun.pl